Haber

Aşevi İnşaatı Sona Erdi

Zeytinburnu Belediyesi tarafından Gaziantep Nurdağı’nda geçtiğimiz hafta temeli atılan kalıcı aşevinin yapımında sona gelindi.

Kısa bir süre sonra hizmet vermeye başlayacak olan aşevi, günde 10 bin kişiye sıcak yemek ikramı yapacak.

Zeytinburnu Belediyesi, Gaziantep Nurdağı’nın yeniden ayağa kalkması için bölgeye tüm imkanlarını seferber etmeye devam ediyor. Depremzedeler için kalıcı olacak aşevinin temellerini atan Zeytinburnu Belediyesi, inşaatı büyük ölçüde tamamladı. Kısa sürede depremzedelere hizmet vermesi planlanan aşevinde günde 10 bin kişiye kadar sıcak yemek servisi yapılacak.

“KARDEŞLERİMİZE ‘KARDEŞLER’ DEMEK İÇİN SABİTLAMIYORUZ”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, aşevi inşaatının çok yakında tamamlanacağı bilgisini vererek, Nurdağı’ndaki kardeşlerimize “afiyet olsun” dememize az kaldı, “Gaziantep’teki ekibimiz Nurdağı neresiyse oraya koşuyor. bir eksikliktir. Kalıcı ve sağlıklı bir yardım kuruluşu oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunlardan en önemlisi elbette sıcak yemek servisi. Temelini bir hafta önce attığımız kalıcı aşevini kısa süre içinde hizmete açıyoruz. Kardeşlerimiz burada sıcak yemeklerinin tadını çıkaracaklar” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberyesilova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu