Ekonomi

BOTAŞ, doğal gaz abonelerini dolandırıcılığa karşı uyardı Açıklaması

Boru Çizgileri ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), kendilerini özel şirket yetkilisi olarak tanıtarak BOTAŞ’tan uygun fiyata doğal gaz temin ederek bu gazı satabileceklerine yönelik telaffuzlarda bulunanlara prestij edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, kimi şahıs yahut şirketlerin BOTAŞ ve yetkilileri tarafından düzenlenmemiş geçersiz dokümanlar kullanmak suretiyle uygun fiyata doğal gaz tedarik edebilecekleri vaadiyle yurt içi ve dışında sahtecilik ve dolandırıcılık faaliyetlerine teşebbüs ettiklerinin tespit edildiği kaydedildi.

Dolandırıcılık faaliyetleri münasebetiyle oluşacak mağduriyet ve ziyanlardan BOTAŞ’ın sorumlu olmadığı belirtilen açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Kendilerini özel bir şirketin yetkilisi olarak tanıtarak, Kuruluşumuz tarafından kendilerine teklif edilen uygun fiyatta doğal gaz olduğu, bu doğal gazı satabilecekleri ve gibisi telaffuzlarda bulunan şahıslara prestij edilmemelidir. Anılan faaliyetlere husus evrak Kuruluşumuz ve yetkilileri tarafından düzenlenmemiş olup düzmece evraktaki imzalar da Kuruluşumuz yetkililerine ilişkin değildir. Şüpheliler hakkında soruşturma yapılarak kamu davası açılmasını teminen Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulunulmuştur. Muhtemel bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması ismine, Kuruluşumuz logosu, Kuruluşumuz ve yetkililerinin ismi ve taklit edilen imzaları kullanılmak suretiyle düzenlenen düzmece dokümanlarla uygun fiyata doğal gaz tedarik edebileceklerini söyleyerek menfaat talep eden kişi ya da kuruluşlara prestij edilmemelidir.”

Açıklamada, bu ve gibisi vaatlerle karşılaşılması halinde BOTAŞ ile irtibata geçilmesi, evrakların geçersiz olduğunun teyidi ya da ziyana uğranılması hallerinde isimli makamlar nezdinde müracaatta bulunulması gerektiğine işaret edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu