Haber

Bütün işlerini bırakıyorlar, depremzedeler için yatak üretiyorlar

Bütün işlerini bırakıyorlar, depremzedeler için yatak üretiyorlar

KOCAELİ – Kocaeli’de yatak ve eşya üretilen iş yerindeki tüm çalışmalara depremzedeler için ara verildi. Depremzedeler için yatak üreten işyeri çalışanları saatlerdir uyumadan çalışıyor.

17 Ağustos 1999’da merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük depremin ardından depremzedelere yönelik yardımlar sürüyor. Körfez ilçesinde şilte ve mobilya üretimi yapılan bir işyerinde 3 gün boyunca sadece 10 ili etkileyen deprem bölgeleri için şilte üretildi. İlgilenen vatandaşlar akşam saatlerinde de etkinliklere katılabilirler. Deprem bölgesindeki soğuk hava dikkate alınarak üretilen şilteler, deprem bölgesine giden kurumlarla koordineli olarak araçlara yüklenerek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

“Zemin sertliğini ve soğumasını önlemek ve çadırlara zemin olması için üretiyoruz”

İşletme sahibi Yavuz Köseoğlu, zeminin sertliğini ve soğuğunu dikkate alarak üretim yaptıklarını ve tüm kurumlarla iletişim halinde olduklarını belirterek, “Burada elimizden geldiğince çalışıyoruz. Tedarikçilerimiz de çok yardımcı oluyorlar. ve öncelik veriyoruz.Bazlık olarak kullanılabilecek formda yatak üretiyoruz.Takviyeler çok oldu herkesten Allah razı olsun.Biz de isteyen arkadaşlarımızla ve kendi grubumuzla çalışıyoruz.Perakendemizde de eleman alımı yaptık. Sevkiyat veya satış yapmıyoruz, burada tamamen işimize odaklandık, “Kurumlarla iletişim halindeyiz. Her giden aracın boş yerlerini ekstra olarak doldurup yolluyoruz. Elimizden geldiğince tüm kurumlara yatak vermeye çalışıyoruz. Bugün toplamda binin üzerinde eser olacak. Elinden gelen herkesi değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

“3 gündür uyumadık, gerekirse daha fazla uyumayız”

3 gündür gönüllü olarak uyumadan çalıştıklarını belirten Murat Avcı, “Şu anda bin adet ürettik, üretmeye devam ediyoruz. İnşallah herkesin desteğini bekliyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 3 gün uyuduk, gerekirse daha fazla uyumayız.”

honazhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu