Haber

Kudüs’te Noel kutlamaları sadece ibadetlerle sınırlı olacak

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle Kudüs’te bu yıl Noel kutlamalarının sadece dua ve dini ritüellerle sınırlı olacağı ve herhangi bir bayram etkinliğinin düzenlenmeyeceği bildirildi.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Kentindeki Kudüs Patrikleri ve Kilise Liderleri Oluşumu, konuya ilişkin ortak yazılı açıklama yayınladı.

Kilise liderleri, bu yıl Advent dönemi ve Noel kutlamaları için gereksiz bayram etkinliklerinden kaçınmaları konusunda cemaatlerine çağrıda bulundu.

Açıklamada, bu kutsal zamanların her yıl kutsal topraklardaki Hıristiyan topluluklar tarafından büyük bir sevinçle kutlandığına dikkat çekilerek, “Ancak bunlar normal zamanlar değil. Savaşın başladığı günden bu yana bir üzüntü ve acı havası var. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce masum sivil hayatını kaybetti ya da hayatını kaybetti.” Ağır yaralandı.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Hıristiyan topluluklardan bu yıl bu tür yüklerle karşı karşıya kalanlarla dayanışma göstermeleri ve gereksiz tatil etkinliklerinden kaçınmaları istendi.

“Aynı şekilde rahiplerimizi ve inananlarımızı da bu dönemde pastoral faaliyetlerinde ve ayinsel kutlamalarında Noel’in manevi anlamına daha fazla odaklanmaya teşvik ediyoruz. Tüm odak noktamız, bu savaştan ve sonuçlarından etkilenen kardeşlerimizi aklımızda tutmaktır; Açıklamada, sevgili Kutsal Topraklarımızda adil ve kalıcı bir barış için hararetle çabalıyoruz” denildi. Namaz kılmakla ilgilidir.” sözleri kullanıldı.

haber-kagizman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu