Haber

SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi, Kılıçdaroğlu’na yanıt vererek yeni bir tazminat davası açacaklarını söyledi.

Wagner Grubu’nun isyanına ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Şu anda Rusya’da yaşananlar umarım ders olur. Çünkü Rusya’nın Wagner’i Türkiye’nin lideridir. SedatSADAT Başkanı Melih Tanrıverdi de sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Tanrıverdi, Kılıçdaroğlu’na yeni bir tazminat davası açacağını söyledi.

“KILIÇDAROĞLU BALIKÇILIKTA ÖLDÜ”

Tanrıverdi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; “Twitter saplantısının ortasında, hepsi bir kahve köşesinde gevezelik etmek olan çaresiz paranoyaklar da vardı tabii. Ama bunlar küçük bir grup diyecektim… @kilicdarogluk batağa saplandı. mahkûm olduğu tazminatı ödemedi, infaza gidip yeni bir tazminat davası açacağım.. . ” söz konusu.

SADAT’IN İSTANBUL’DAKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE GİTTİ

Kılıçdaroğlu, 13 Mayıs 2022’de CHP’li bazı milletvekilleriyle birlikte SADAT’ın İstanbul’daki genel merkezine giderek şirket yetkilileriyle görüşmek istedi.

İçeri alınmasına izin verilmeyen Kılıçdaroğlu, bina önünde yaptığı açıklamada, “Türkiye asla paramiliter örgüt, kurum, şahıslara teslim edilmeyecektir. Şu anda karşısında bulunduğumuz SADAT paramiliter bir örgüttür. Onlar paramiliter bir örgüttür. düne kadar Erdoğan’ın danışmanlarıydı.Bu örgütün amaçları arasında konvansiyonel olmayan savaş eğitimi de var.sabotaj,baskın,pusu,yıkım,suikast ve terör.Arapçada ‘terör’, ‘terör’ olarak tanımlanıyor.Ayrıca ‘ Türkçesi terör’. Bu da terörist yetiştiren bir örgüt.”

SADAT TAZMİNAT TALEP BAŞVURDU VE KAZANDI

SADAT, CHP lideri hakkında 1 milyon TL’lik manevi tazminat davası açtı. İstanbul Büyükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, 28 Nisan 2023’te Kılıçdaroğlu’nun SADAT’a 30 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

SADAT’ın kurucusu ve Melih Tanrıverdi’nin babası emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, geçmişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı olarak görev yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu