Teknoloji

Togg Beklenen Açıklamayı Yaptı: Ön Sipariş Fiyatları…

Geçtiğimiz günlerde büyük bir törenle başlayan yeni Togg T10X teslimat süreci tüm hızıyla devam ediyor. Öncelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait araç için 177 binden fazla ön sipariş başvurusu yapıldı. Çekiliş sonucunda çıkan 20 bin kişi, yeni arabalarına ilk teslimatta kavuşan şanslı kişi oldu. Yaşanan olaylardan sonra pek çok kişi ‘Şimdilik sıfır aracı olmayacak müşterilerin ödediği ön sipariş fiyatları ne olacak?’ diye düşünüyor. soru takıldı. Ulusal girişim grubu, bu sorunun yanıtını sosyal medya hesapları aracılığıyla duyurdu. Detaylar haberde.

Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili Togg T10X bu hafta yollara çıktı. Ancak çekilişte adı açıklanmayan ve otomobil sahibi olamayan kişilerin ödediği ön sipariş fiyatları merak konusu oldu.

177 bin kişinin sırada beklediği aracın adına yapılan çekiliş sonucunda 20 bin asıl ve 20 bin yedek müşteri belirlendi. Asıl müşteriler araçlarını teslim almaya başlamış olup, yedek müşterilerin 2024 yılının ilk yarısında araçlarını teslim alacağı açıklanmıştır.

Togg, çekilişte umduğunu bulamayan müşterilerin ön sipariş ücretlerini sosyal medya hesapları üzerinden iade ettiğini duyurdu.

Açıklamaya göre şirketin ön sipariş için talep ettiği ödemeler önce Trumore e-Cüzdanlarına ardından da banka hesaplarına iade edildi. Öte yandan şirket, iade süreçlerinin bankalar tarafından uzatılabileceğini, mümkünse bankaya ulaşılması gerektiğini de söyledi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu