Haber

Canan Kaftancıoğlu’ndan Öcalan yorumu: Terör örgütü kurucusudur, Kılıçdaroğlu’nun serbest bırakma yetkisi yoktur

14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kalırken, parti ve liderlerin 28 Mayıs için hazırlıkları sürüyor. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bu sabah katıldığı canlı yayında hem seçimi değerlendirdi hem de 2. tur için önemli mesajlar verdi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ÖZGÜR BIRAKMA YETKİSİ YOKTUR”

Sunucu, “Kılıçdaroğlu seçildiğinde terör örgütü elebaşı Öcalan’ı serbest bırakacak bir telaffuz var, bunu size mi getiriyorlar?” Soruya yanıt veren Kaftancıoğlu, “‘Öcalan’ı serbest bırakacaklar’ diye kara propaganda yaptılar. Bunun gerçeği yok. Osman Öcalan’ı televizyona kim çıkardı? Terör örgütünün kurucusu Abdullah Öcalan. ağır bir cezası var mı, şu anda cezasını çekiyor mu?

“KEMAL ÇİN KAZANACAK”

2. tur hakkında konuşan Kaftancıoğlu, “Kemal Bey kazanacak ve kazanmak zorunda. 28 Mayıs seçimleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin var olup olmamasının tercihi olacak. Bizde bunu sağlayacak bir teşkilatımız var. Vatandaşımıza bir medya kuruluşu, sonlu ulaşsın. Kurban Bayramı’nda 15 bin lira. Kendisine ulaşmayalım diye vereceğimiz medya kuruluşları var.” söz konusu.

ipekyolu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu