Haber

CHP’li Ağbaba’dan EYT Açıklaması: ‘Neredeyse Yılan Hikayesine Döndü’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. EYT düzenlemesiyle ilgili konuşan Ağbaba, “EYT adeta yılan hikayesine döndü. İplere un serperek bu durumdan kurtulmaya çalışıyorlar” dedi.

‘Emeklilik yaşını ülke gerçeklerine uygun seviyeye getirecek düzenlemeleri hayata geçireceğiz’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, EYT konusunun CHP’nin sık sık gündeme gelmesiyle iktidar gündemine girdiğini ancak yine de Meclis gündemine gelemediğini bildirdi. Hükümet yetkililerinin bu konuda farklı açıklamalarda bulunduğunu belirten Ağbaba, yapılan her açıklamada “muhtemelen” kelimesinin yer aldığını kaydetti.

Ağbaba, ‘EYT adeta yılan hikayesine döndü. İplere un serperek bu durumdan kurtulmaya çalışıyorlar” dedi.

Bağ-Kur’lu esnafımızın 2000’den önce borç para alma hakkı var mı?

CHP olarak EYT sorununu peşini bırakmayacaklarını kaydeden Ağbaba, Meclis’e gelemeyen yönetmeliğin içeriğini bilmediklerini söyledi.

Kampanyada primi eksik olanlar için borçlanma hakkı getirilip getirilmeyeceğini soran Ağbaba, şöyle konuştu:

‘İlgili kanuna göre doğum ve askerlik şeklinde borçlanarak sigorta başlangıç ​​tarihini geriye dönük olarak işletme hakkı var mıdır? Bağ-Kur’lu esnafımızın 2000’den önce borç para alma hakkı var mı? Kursiyerler ve çıraklar için rastgele bir düzenleme var mı? Bütün bu konular belirsizliğini koruyor. Hükümetin açıklamalarına rağmen henüz bir adım atılmadı. CHP olarak yaşanan tüm sorunları ortadan kaldıracak, emeklilik yaşını ülke gerçeklerine uygun düzeye getirecek düzenlemeleri hayata geçireceğiz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu