Haber

Eyüpsultan’da Sahipsiz Bir Evde 3 Çocuk Çıplak Bulundu

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde “çöp ev” olarak adlandırılan terk edilmiş bir eve giden sosyal hizmet ekipleri ve polis, yaşları 3, 4 ve 7 olan 3 çocuğu çıplak halde buldu. Çocukların annelerinin 25 gün boyunca eve gelmediği, babalarının ise yemek vermek için eve geldiği belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, sosyal hizmet grupları ve polis dün Eyüpsultan semtinde bir ihbar üzerine terk edilmiş bir eve girdi. Gruplar, konutta çıplak dolaşan 3 ila 7 yaşları arasındaki üç çocuğu buldu. Kıyafetler giydirilen çocuklar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ekipler, her yerin çöp, sinek ve böceklerle dolu olduğu konutun aynı zamanda yoğun bir şekilde lağım koktuğunu tespit etti. Komşularla yapılan görüşmelerde, çocukların annesinin 25 gün önce evden çıktığı, babanın ise evin orta sırasına uğrayıp yemek bıraktığı öğrenildi.

Ortada, çocuklara yetkililere ‘Babamız işe gitti’ bilgisi verildi. Baba gözaltına alınırken, annenin arandığı bildirildi. Savcılığın babanın akli melekelerinin değerlendirilmesi için talimat verdiği kaydedildi.

habersavsat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu