Teknoloji

İlgililerine duyurulur: Steve Jobs’un eski sandaletleri açık arttırmaya çıktı

Eğer ünlü insanların eşyalarının koleksiyonunu yapmayı seviyorsanız ve listenizde Steve Jobs da bulunuyorsa, artık enteresan bir seçeneğiniz daha var. Steve Jobs’un sahibi olduğu ve giydiği bir çift sandalet açık artırmaya çıktı ve müzayede evi Julien’s Auctions’a göre 60.000 ila 80.000 dolar arasında bir fiyata alıcı bulması bekleniyor.

Birkenstock markalı sandaletler görünüşe göre 1970’lerde ve 80’lerde Jobs tarafından giyildi ve 1980’lerde Albany, California’da Jobs’un mülklerinden birini yöneten şef Mark Sheff tarafından çöp yığınından kurtarıldı.

Sheff, sandaletlerin nasıl eline geçtiğini anlattığı 2016 tarihli bir Yahoo makalesinde “Steve mülkünde yaşayarak yardımcı olacak birini arıyordu ve onlar bizdik. Akabinde kalan eşyaların kimilerini elimizde tuttuk, kimilerini peyzajcılar ve arkadaşlarla paylaştık ve kimilerini Goodwill’e getirdik. Sonunda elimize geçen koleksiyon oldukça rastgele eşyalardan oluşuyordu” demişti.

Kazanan teklif sahibi, aynı zamanda sandaletlerin ücretsiz bir NFT’sine de sahip olacak.

Teklifler 15.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla açıldı ve haber yayına hazırlanırken en yüksek teklif 22.500 dolardı. Sandaletler en son 2016 yılında anonim bir tarafa 3.400 dolara satıldığında açık artırmaya çıkmıştı. Nitekim beklenen 60.000 dolar yahut üzeri satış fiyatına ulaşılırsa, bu eski sandaletleri yalnızca altı yıl elinde tutarak satan kişi için hoş bir kâr olacağı kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu