Yaşam

Özgür Aksoy anısına tiyatro günleri başladı

Gemlik Belediyesi ve Bursa Barosu işbirliği ile düzenlenen Özgür Aksoy Tiyatro günleri bir defa daha perdelerini açtı.

Gemlik Belediyesi, 2017 yılında beklenmedik bir formda hayatını kaybeden avukat birebir vakitte Bursa Barosu’nun tiyatro grubunda yer alan Özgür Aksoy’u anmak için ismine her yıl tiyatro günleri gerçekleştiriyor. Bursa Barosu işbirliği ile düzenlenen programlarda Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki baroların tiyatro grupları çeşitli oyunlar sahneliyor.

Bu yıl 3. kere gerçekleştirilen Özgür Aksoy Tiyatro Günleri’nin açılışına Gemlik Belediye Lider Yardımcısı Av. Mert Dimili, belediye meclis üyeleri, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve meslek kuruluşları temsilcileri ile Aksoy’un ailesi katıldı. Tiyatro severlerin açılış programına ağır ilgi gösterdikleri görüldü. Gösterimlerin gerçekleşeceği Cemil Meriç Kültür Merkezi neredeyse doldu.

İlk olarak kelam alan program koordinatörü Av. İzzet Boğa, sahnelenecek oyunlar hakkında bilgi verdi. Boğa’dan sonra kelam alan Bursa Barosu Lideri Metin Öztosun ise Aksoy’un sanatla iç içe olduğuna vurgu yaptı. Gemlik Belediye Lider Yardımcısı Av. Mert Dimili ise Aksoy’un anısını yaşatmak için bir ortada olduklarını lisana getirerek, programın gerçekleşmesini sağlayan Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’a teşekkür etti. Dimili, Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Gemlik Belediyesi’nin katkılarıyla devam eden öğrenci merkezindeki amfilerden birine Özgür Aksoy’ın isminin verilmesini önereceğini söyledi.

Programda birinci olarak Bursa Barosu Tiyatro Advokato grubu, Haldun Taner’in yazdığı “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım” oyununu sahneledi. İki perdelik oyun, izleyenlerden büyük beğeni aldı. Oyun sonunda Özgür Aksoy’un annesi Gülay Aksoy da sahneye gelerek takım üyelerini tek tek tebrik etti. Gruba çiçek veren Gülay Aksoy, salonu dolduran seyircilere ise programda kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Özgür Aksoy tiyatro günleri şöyle devam edecek: 24 Kasım Perşembe, İstanbul Barosu ve İÜHF Tiyatro Topluluğu’nun sahneleyeceği Oyun Nasıl Oynanmalı oyunu, 25 Kasım Cuma, Eskişehir SUI Generis Tiyatro’nun sahneleyeceği Kargalar oyunu, 26 Kasım Cumartesi, Ankara Barosu Oyun Atölyesi’nin sahneleyeceği Japon Kuklası oyunu, 27 Kasım Pazar, Antalya Barosu Yırtık Cüppe Tiyatro Topluluğu’nun sahneleyeceği Bilakis Dünya oyunu. Gösterimler Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde, saat 20.00’de gerçekleşecek. Programda iki de çocuk oyunu yer alıyor. ÇEK Sanat Tiyatro’nun hazırladığı Benim Masalım oyunu 25 Kasım Cuma, saat 14.00’te Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, Fırtına oyunu ise 27 Kasım Pazar saat 12.00’de Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu