Haber

Sadakataşı Gazze’ye yardımlarını sürdürüyor

İsrail’in 7 Ekim’de abluka altındaki Gazze’ye yönelik düzenlediği saldırılar nedeniyle bölgede hayat durma noktasına geldi. Konutların, ibadethanelerin, okulların ve hastanelerin bombalandığı Gazze’de Sadakataşı, Filistinlilere düzenli olarak gıda kolisi, su ve sıcak yemek dağıtıyor.

GAZZE’YE İNSANİ YARDIM

İsrail’in Gazze’nin kuzeyindeki operasyonları nedeniyle yüz binlerce kişi Han Yunus’a göç etti. Sadakataşı, bölgede zor koşullar altında yaşayan 2 bin Filistinliye sıcak yemek dağıttı.

“GAZZE’YE YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal, yardım sonrası yaptığı açıklamada, “İsrail’in sivilleri bombaladığı Gazze’de 2,5 milyon kişi acil yardım bekliyor. Sadakataşı Derneği olarak yardımların ulaştırılması için olayların ilk gününden bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gazze halkına. Bölgedeki gönüllülerimiz aracılığıyla düzenli olarak gıda, sıcak yemek ve su dağıtıyoruz. Bugün Han Yunus’ta 2 bin kişiye sıcak yemek dağıttık. “Gazze’ye yardımlarımız kesintisiz olarak devam edecek” dedi.

Gazze’yi güçlendirmek amacıyla;

Yardımlarınızı Gazze’ye ulaştırmak için derneğin 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından ve www.sadakatasi.org.tr internet sitesinden banka hesap numaralarından yetkililere ulaşabilirsiniz. Siz de GAZZE yazıp 2989’a yazarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

KAYNAK: HABER7

guneysinirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu