Haber

Edirne Valisi Kırbıyık, Çavuşbey Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Çavuşbey Mahallesi’nde vatandaşlarla görüşmeye geldi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Kaymakam Kırbıyık, mahalle ziyareti kapsamında ilk olarak Gazimihal’e geldi. SporKulüp binaları Sporgençlerle buluştu.

Antrenmanı izleyen Vali Kırbıyık, sporcularla sohbet ederek kulüp yöneticilerinden bilgi aldı. Kırbıyık, sporcuların ekipman ihtiyaçlarının karşılanması konusunda talimat verdi.

Mahalle sakinleriyle toplantıya gelen Kırbıyık, sorunları ve talepleri dinledi.

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kırbıyık, ihtiyaçların karşılanması için çalışmaların hızla yürütüleceğini belirtti.

Mesleki eğitim kurslarına katılmanın değerine dikkat çeken Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Kadınlar mutlaka Sosyal Dayanışma Merkezlerine gelmeli. Erkekler için Halk Eğitimi kursları açacağız. Mesleki Eğitim Merkezlerine gençlerimizin ve liseli çocuklarımızın da gelmesini çok değerli buluyorum. Hem lise diplomasını alacaklar hem de meslek sahibi olacaklar.” belli bir menfaat Hem meslekleri hem de sigortaları olacak.

Vakıftan gelen bağışlar sizler için geliyor. Her kuruş sana harcanacak. Muhtarımız burada konuşulan her şeyi tek tek takip edecek. Dilekçelerinizi gönderdikten sonra, elimizden geldiğince endişenizi gidermek için elimizden geleni yapacağız. Ama bizim için öncelikli olan burada kentsel dönüşüm yapmak. Aksi halde bu sorunları konuşmaktan öteye gidemeyiz. Siz de deneyeceksiniz. Birlikte ilerlememiz gerekiyor. El birliği ile çalışarak bunları daha iyi bir noktaya getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu